Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Szkoła Podstawowa im. Zygmunta Bukowskiego w Czerniewie

AKTUALNOŚCI, strona 1:

KONSULTACJE DLA RODZICÓW

Utworzono dnia 03.11.2019
Serdecznie zapraszamy na konsultacje z nauczycielami  12 listopada 2019r.(wtorek) w godzinach 15.30 - 17.00
czytaj dalej na temat: KONSULTACJE DLA RODZICÓW

WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

Utworzono dnia 04.11.2019

Tradycją naszej szkoły jest dbanie o cmentarz Ofiar Wojny w Kleszczewie i plac filii obozu Stutthof w Granicznej Wsi. Kilka razy do roku pracownicy szkoły sprzątają, koszą trawę i odnawiają pomniki. Szczególnie o pochowanych żołnierzach i więźniach pamiętamy przed...

czytaj dalej na temat: WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

NOSZENIE ODBLASKÓW-WAŻNA RZECZ!

Utworzono dnia 04.11.2019

31 października uczniowie klasy IV w ramach zajęć z wychowawcą zapoznawali się z zasadami bezpiecznego poruszania się na drodze. W związku z tym udali się na nietypowy spacer po okolicy. Dzieci w praktyce utrwalały zasady bezpiecznego poruszania się po drodze oraz rozmawiały o istocie...

czytaj dalej na temat: NOSZENIE ODBLASKÓW-WAŻNA RZECZ!

Wycieczka do 49 Bazy Lotniczej w Pruszczu Gdańskim

Utworzono dnia 31.10.2019

We wtorek 29 października klasy 3,4 i 5 odwiedziły 49 Bazę Lotniczą w Pruszczu Gdańskim. Zwiedzanie jednostki rozpoczęliśmy od Sali Tradycji, w której uczniowie dowiedzieli się trochę o historii jednostki. W tym miejscu obejrzeliśmy dawne i obecne stroje lotników, medale i...

czytaj dalej na temat: Wycieczka do 49 Bazy Lotniczej w Pruszczu Gdańskim

UDZIAŁ W AKCJI "SZKOŁA PAMIĘTA"

Utworzono dnia 30.10.2019

W tym roku nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiej akcji MEN "Szkoła Pamięta", której celem było "zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są...

czytaj dalej na temat: UDZIAŁ W AKCJI "SZKOŁA PAMIĘTA"

PRÓBNY ALARM PRZECIWPOŻAROWY

Utworzono dnia 28.10.2019

28 października 2019r. podczas jednej z lekcji nagle usłyszeliśmy dwa długie dzwonki i jeden krótki..... Wszyscy domyślili się, że to dźwięki alarmowe, oznaczające konieczność natychmiastowego opuszczenia szkoły. Wszyscy uczniowie i pracownicy sprawnie opuścili budynek i...

czytaj dalej na temat: PRÓBNY ALARM PRZECIWPOŻAROWY

ŚLUBOWANIE KLASY I – PASOWANIE NA UCZNIA

Utworzono dnia 28.10.2019

Dnia 24 października 2019 roku w naszej szkole odbyła się ważna uroczystość  - Pasowanie  na Ucznia Szkoły Podstawowej im. Zygmunta Bukowskiego.    Na uroczystości pojawili się zaproszeni goście Państwo Maria i Władysław Ornowscy z Fundacji „Pan...

czytaj dalej na temat: ŚLUBOWANIE KLASY I – PASOWANIE NA UCZNIA

UDZIAŁ W AKCJI "NIE JEST KOLOROWO"

Utworzono dnia 10.10.2019
  Zapraszamy wszystkich uczniów naszej szkoły i ich rodziców do 5 edycji akcji „Nie jest kolorowo”. Jest to  akcja charytatywna przeprowadzana przez Stowarzyszenie Traugutt.org na terenie województwa pomorskiego. Celem zbiórki są...
czytaj dalej na temat: UDZIAŁ W AKCJI "NIE JEST KOLOROWO"

POZNAJEMY ZAWODY WETERYNARZA I URZĘDNIKA POCZTOWEGO

Utworzono dnia 25.10.2019
17.10.2019r. dzieci z oddziału przedszkolnego wraz z klasą II i paniami Joanną Osińską i Małgorzatą Brembor wybrali się do lecznicy dla zwierząt. Mieliśmy możliwość poznania pracy weterynarza. Dzieci dowiedziały się czym się zajmuje, jak pomaga i bada zwierzęta, jakie badania...
czytaj dalej na temat: POZNAJEMY ZAWODY WETERYNARZA I URZĘDNIKA POCZTOWEGO

ŚWIĘTO PIECZONEGO ZIEMNIAKA

Utworzono dnia 22.10.2019
 W środę 16.10.2019 r. naszą szkołę odwiedziły dzieci z zaprzyjaźnionej gdyńskiej placówki, żeby wspólnie świętować " Dzień pieczonego ziemniaka". Każdego roku nasi goście zwiedzają okoliczne miejscowości. W tym roku uczniowie pojechali do gospodarstwa...
czytaj dalej na temat: ŚWIĘTO PIECZONEGO ZIEMNIAKA

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

Utworzono dnia 22.10.2019
13 października 2019 roku o godzinie 8.30, w naszej szkole odbyła się akademia  z okazji dnia nauczyciela. Organizatorem uroczyści był Samorząd Uczniowski  oraz szkolne koło teatralne. Na uroczystość przybyli zaproszeni goście: Wójt Gminy Pan Błażej Konkol, Pani...
czytaj dalej na temat: DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

SMACZNE ZDROWE SZASZŁYKI OWOCOWE W ODDZIALE PRZEDSZKOLNYM

Utworzono dnia 25.10.2019

  11.10.2019r. dzieci z oddziału przedszkolnego zajadały się własnoręcznie wykonanymi, kolorowymi, owocowymi i warzywnymi szaszłykami. Uczyły się w ten sposób jeść smacznie i zdrowo. O tym jak ważne dla naszego organizmu i zdrowia jest spożywanie owoców i warzyw...

czytaj dalej na temat: SMACZNE ZDROWE SZASZŁYKI OWOCOWE W ODDZIALE PRZEDSZKOLNYM

WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

Utworzono dnia 15.10.2019
Pod koniec września w naszej szkole odbyły się wybory   do Samorządu Uczniowskiego. Swoje głosy na kandydatów oddali uczniowie klas IV-VIII (głosowało 79 uczniów). Po dokładnym przeliczeniu kart wyniki przedstawiają się następująco: Anna Pelewska (klasa VIII)...
czytaj dalej na temat: WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

WYCIECZKA DO GDAŃSKA NA WIDOWISKO TEATRALNE NA LODZIE „NIEZWYKŁE PRZYGODY SINDBADA ŻEGLARZA”

Utworzono dnia 15.10.2019
W środę 09 października 2019 roku uczniowie młodszych klas naszej szkoły wraz z panią Marią Sautycz  oraz ze swoimi wychowawczyniami: panią Alicją Neuműller, panią Małgorzatą Brembor i panią Mileną Kopycką pojechali na wycieczkę do Gdańska. Celem naszej wycieczki była Hala...
czytaj dalej na temat: WYCIECZKA DO GDAŃSKA NA WIDOWISKO TEATRALNE NA LODZIE „NIEZWYKŁE PRZYGODY SINDBADA ŻEGLARZA”

Zegar

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Listopad 2019
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Imieniny

 

 

Nie jest kolorowo

ZACZYTANI

 

sowa

BEZPIECZNA SZKOŁA CYFROWA

LEPSZA SZKOŁA