Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Szkoła Podstawowa im. Zygmunta Bukowskiego w Czerniewie

ZAJĘCIA POZALEKCYJNE

 KÓŁKO TEATRALNE
W naszej szkole odbywają się zajęcia kółka teatralnego, na które uczęszcza ok. 30 uczniów. W ciągu roku szkolnego przygotowujemy przedstawienia:

  • z okazji "Dnia Edukacji"
  • Jasełka
  • Misterium
  • na zakończenie roku szkolnego.


Wszystkie spektakle są prezentowane rodzicom i wszystkim mieszkańcom w niedzielne popołudnia.  Opiekunem kółka teatralnego jest pani Aleksandra Michalska.

 


 

 KÓŁKO MUZYCZNE
 
 

Kółko muzyczne działa w naszej szkole od września 2003r. Sympatykami tych zajęć są osoby o uzdolnieniach muzycznych (około 30 osób). W ramach kółka muzycznego prowadzone są zajęcia z chórem szkolnym oraz solistami. Szkolny chór przygotowuje występy z okazji Dnia Nauczyciela, 11 Listopada, Jasełek.
Głównym celem kółka jest nauka emisji i dźwięku głosu, praca nad poprawną dykcją oraz postawą ciała podczas śpiewu. Opiekunem kółka muzycznego jest nauczyciel muzyki - pan Janusz Beyer.

 

 


 

 

KÓŁKO BIBLIOTECZNE

"Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa,

jaka sobie ludzkość wymyśliła."

Wiesława Szymborska

 

Koła biblioteczne skupia uczniów zainteresowanych książkami, czytelnictwem i pracą biblioteki. Kółko opiera swoją działalność na zasadzie dobrowolności udziału poszczególnych jego członków. Działalność kółka ma na celu rozbudzenie zainteresowań książką poprzez świadome zaangażowanie w pracę biblioteki szkolnej oraz podniesienie poziomu czytelnictwa, wyrobienie umiejętności krytycznego stosunku do różnorodnych źródeł wiedzy.

Członkowie koła zgłębiają tajniki wiedzy na temat warsztatu informacyjnego biblioteki szkolnej. Nabywają też praktycznych umiejętności z zakresu techniki bibliotecznej (proste naprawy książek, porządkowanie regałów z książkami). Jednak przede wszystkim rozwijają zainteresowania czytelnicze dotyczące książek. Uczestnictwo w pracach koła rozwija zainteresowania, kształtuje umiejętność pracy indywidualnej i zespołowej, uczy systematyczności, pokazywania swoich zdolności i umiejętności oraz zachęca  do aktywnego uczestnictwa w życiu kulturalnym szkoły. Opiekunem kołka bibliotecznego jest p.Justyna Jasińska.

 

 

 

Zegar

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Grudzień 2023
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Imieniny

LEPSZA SZKOŁA

Nie jest kolorowo