ZAJĘCIA POZALEKCYJNE

KÓŁKO TEATRALNE
W naszej szkole odbywają się zajęcia kółka teatralnego, na które uczęszcza ok. 30 uczniów. W ciągu roku szkolnego przygotowujemy przedstawienia:

• z okazji "Dnia Edukacji"
  • Misterium
  • na zakończenie roku szkolnego.

Wszystkie spektakle są prezentowane rodzicom i wszystkim mieszkańcom w niedzielne popołudnia.  Opiekunem kółka teatralnego jest pani Aleksandra Michalska.

KÓŁKO MUZYCZNE

Kółko muzyczne działa w naszej szkole od września 2003r. Sympatykami tych zajęć są osoby o uzdolnieniach muzycznych (około 30 osób). W ramach kółka muzycznego prowadzone są zajęcia z chórem szkolnym oraz solistami. Szkolny chór przygotowuje występy z okazji Dnia Nauczyciela, 11 Listopada, Jasełek.
Głównym celem kółka jest nauka emisji i dźwięku głosu, praca nad poprawną dykcją oraz postawą ciała podczas śpiewu. Opiekunem kółka muzycznego jest nauczyciel muzyki - pan Janusz Beyer.

KÓŁKO BIBLIOTECZNE

"Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa,

jaka sobie ludzkość wymyśliła."

Wiesława Szymborska

Koła biblioteczne skupia uczniów zainteresowanych książkami, czytelnictwem i pracą biblioteki. Kółko opiera swoją działalność na zasadzie dobrowolności udziału poszczególnych jego członków. Działalność kółka ma na celu rozbudzenie zainteresowań książką poprzez świadome zaangażowanie w pracę biblioteki szkolnej oraz podniesienie poziomu czytelnictwa, wyrobienie umiejętności krytycznego stosunku do różnorodnych źródeł wiedzy.

Członkowie koła zgłębiają tajniki wiedzy na temat warsztatu informacyjnego biblioteki szkolnej. Nabywają też praktycznych umiejętności z zakresu techniki bibliotecznej (proste naprawy książek, porządkowanie regałów z książkami). Jednak przede wszystkim rozwijają zainteresowania czytelnicze dotyczące książek. Uczestnictwo w pracach koła rozwija zainteresowania, kształtuje umiejętność pracy indywidualnej i zespołowej, uczy systematyczności, pokazywania swoich zdolności i umiejętności oraz zachęca  do aktywnego uczestnictwa w życiu kulturalnym szkoły. Opiekunem kołka bibliotecznego jest p.Justyna Jasińska.