WOLONTARIAT

Uczniowie  naszej szkoły biorą udział w 5 edycji akcji „Nie jest kolorowo”. Jest to  akcja charytatywna przeprowadzana przez Stowarzyszenie Traugutt.org na terenie województwa pomorskiego w okresie 14-31 X 2019r. Wolontariuszami tej akcji są uczniowie klasy IV.

Nie wszystkie dzieci w polskich szkołach i przedszkolach na Wileńszczyźnie mają kolorowo - potrzebują kredek, zeszytów, piórników, mazaków, bloków rysunkowych, plecaków, plasteliny, wycinanek, kolorowanek, czyli wszystkiego tego, co niezbędne do nauki i zabawy w pierwszych latach nauki. Dlatego też celem zbiórki są wszelkie przybory szkolne, które zostaną przekazane dzieciom polskich placówek edukacyjnych na Wileńszczyźnie.

Elżbieta Jasiak

Justyna Jasińska

rdzo dziękujemy wszystkim rodzicom za włączenie się do owego projektu. Dzięki Państwa pomocy udało nam się zebrać: 33 bloki, 66 zeszplecak, 42 długopisy, 42 ołówki, 12 plastelin,  8 farb plakatowych, 6 piórników, 5 opakowań kredek świecowych, 9 opakowań kredek ołówkowych, 7 kompletów pisaków, 12 klejów, a także nalepki na zeszyty, temperówki, gumki, zakreślacze, karteczki samoprzylene, zestwy kreślarskie, nożyczki, pędzle, pastele, zestaw spinaczy. Zbiórka trwała od 1 do 15 październi

Nasza szkoła przyłączyła się do akcji charytatywnej "UŚMIECH DZIECKA NA DZIEŃ DZIECKA",

która polega na sprawieniu radości wybranemu podopiecznemu  gdańskiego hospicjum z okazji Dnia Dziecka.

11 maja 2018r. uczniowie z klasy VII podsumowali charytatywną akcję „UŚMIECH DZIECKA NA DZIEŃ DZIECKA”. Przez miesiąc czasu wolontariusze zbierali pieniążki na prezent dla chorego Dawida. Ponieważ widzieliśmy, że akcja cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem, postanowiliśmy obdarować prezentem z okazji Dnia Dziecka jeszcze jednego chłopca. Niespodzianki dla Dawida (11 lat) oraz Kuby (17 lat) z gdańskiego hospicjum zostały zakupione, zapakowane oraz dowiezione na miejsce zbiórki. Składamy serdeczne podziękowania dla wszystkich darczyńców, dzięki którym zebraliśmy 1021, 81zł oraz karton słodyczy.  Z pewnością Dawid i Kuba w tym dniu będą się uśmiechać dzięki nam!

Bardzo dziękuję za pomoc moim wychowankom za włączenie się w tę akcję, a szczególnie Kubie Pozorskiemu, który wraz z rodzicami dostarczył paczki do Fundacji Hospicyjnej. Wolontariuszami tej akcji byli uczniowie klasy VII wraz z wychowawczynią  Elzbietą Jasiak.

Nasza społeczność otrzymała podziękowanie od Dawida, dla którego udało się przygotować niespodziankę z okazji akcji charytatywnej "UŚMIECH DZIECKA NA DZIEŃ DZIECKA"

Uczniowie naszej szkoły  dołączyli do akcji „Zaczytani”, która polega na zbiórce kolorowych książeczek do czytania. Zebrane pozycje przekazane zostaną wybranej placówce leczniczej.

Zaczytani.org to setki osób działających po to by wspólnie inspirować i  wyczarowywać uśmiechy na twarzach dzieci. My też chcemy czarować naszym uśmiechem…

Listopad 2019