Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Szkoła Podstawowa im. Zygmunta Bukowskiego w Czerniewie

WOLONTARIAT

 

W tym roku uczniowie SP w Czerniewie po raz pierwszy włączyli się w akcję "Pola Nadziei". 6 października zasadziliśmy w przyszkolnym ogródku cebulki żonkili. Wiosną, gdy zakwitają żonkile, od marca do maja odbywa się szeroko zakrojona akcja, której celem jest pozyskiwanie funduszy na potrzeby lokalnych hospicjów, oraz propagowanie idei opieki hospicyjnej. Ofiarodawcy otrzymują za datki - kwiat żonkila. Podczas sadzenia nie brakowało zapału i rąk do pracy, więc teraz z niecierpliwością czekamy do wiosny, by rozdać żonkile i aby prawdziwe dobro rozkwitło w sercach.
Aleksandra Michalska
 

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji charytatywnej pt. “Podaruj trochę ciepła”. Celem akcji było okazanie wsparcia ubogim przed nadchodzącą zimą. W tym trudnym czasie udało się naszym uczniom zebrać rękawiczki dla bezdomnych. Zostały one przekazane do oddziału Caritas Archidiecezji Gdańskiej, a następnie zostały rozdane potrzebującym bezdomnym. Bardzo dziękujemy wszystkim uczniom i rodzicom za włączenie się do naszej akcji charytatywnej.  

Justyna Jasińska 

 


 

Zima to wyjątkowo trudny okres dla schronisk, dlatego w naszej szkole ruszyła zbiórka darów dla zwierząt, mieszkających w schronisku Ciapkowo w Gdyni. 

Akcja trwa od 1 listopada do 6 grudnia! 

ZBIERAMY: karmy suche dla psów i kotów, koce, ręczniki, posłanka dla zwierząt, smycze, obroże, zabawki, ręczniki, prześcieradła, stare polary i inne rzeczy, którymi można ogrzać zwierzęta w chłodne zimowe dni. 

Dary można przynosić codziennie do 6 grudnia 2021r. 

 


7. EDYCJA AKCJI NIE JEST KOLOROWO 

Projekt Nie jest kolorowo, to akcja charytatywna, którą organizujemy od 2015 roku. Przeprowadzana jest głównie na terenie placówek szkolnych województwa pomorskiego. Dotychczas w projekcie udział wzięło ponad 200 szkół oraz innych ośrodków edukacyjnych w Polsce. Dzięki ich wsparciu mogliśmy osobiście przekazać zeszyty, kredki, tornistry i inne potrzebne pomoce naukowe tysiącom młodych Polaków na Kresach. Osobiście odwiedzaliśmy szkoły i przedszkola, do których trafiła pomoc, aby lepiej poznać uczniów oraz nauczycieli, ich potrzeby, a także żeby z bliska przyjrzeć się ich ciężkiej pracy na rzecz codziennego podtrzymywania polskości. 

Przedmiotem zbiórek są nowe przybory szkolne – pióra, długopisy, kredki, plastelina, farbki, zeszyty, bloki rysunkowe, plecaki oraz wszystkie inne materiały, które są niezbędne do nauki i rozwoju uczniów. 
Ponadto w 2021 roku zbieramy także chemię gospodarczą (mydła w płynie, środki do mycia podłóg, okien, naczyń, WC itp.), z której niedoborem boryka się wiele szkół na Kresach. 
Po posortowaniu i spakowaniu zebrane przedmioty zostaną przekazane polskim placówkom edukacyjnym na Kresach. 

W ciągu poprzednich lat zbieraliśmy doświadczenie oraz nawiązywaliśmy ścisłe kontakty ze szkołami, przedszkolami, szkółkami działającymi na Białorusi, Litwie, Ukrainie i Łotwie. Posiadamy odpowiednie doświadczenie i znajomość środowiska. Pragniemy, by akcja „Nie jest kolorowo” nie była tylko zbiórką przyborów szkolnych, a rozwijała się jako projekt mający na celu, oprócz pomocy czysto materialnej, inicjowanie działania budującego i podtrzymującego polskość na Wschodzie wśród najmłodszego pokolenia. 

Ponadto, tak jak w zeszłym roku uruchomiliśmy zbiórkę środków finansowych na stronie zrzutka.pl 

Jeśli chcesz, aby Twoja szkoła znalazła się na liście koordynatorów tegorocznej edycji akcji napisz do nas: poczta@traugutt.org wysyłając skan deklaracji współpracy, którą znajdziesz w zakładce.

Termin zbiórki został wydłużony do 30  listopada 2021 r. 

 

 

 

Zegar

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Czerwiec 2023
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2

Imieniny

LEPSZA SZKOŁA

Nie jest kolorowo