Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Szkoła Podstawowa im. Zygmunta Bukowskiego w Czerniewie

WOLONTARIAT

 

 

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji charytatywnej pt. “Podaruj trochę ciepła”. Celem akcji było okazanie wsparcia ubogim przed nadchodzącą zimą. W tym trudnym czasie udało się naszym uczniom zebrać rękawiczki dla bezdomnych. Zostały one przekazane do oddziału Caritas Archidiecezji Gdańskiej, a następnie zostały rozdane potrzebującym bezdomnym. Bardzo dziękujemy wszystkim uczniom i rodzicom za włączenie się do naszej akcji charytatywnej.  

Justyna Jasińska 

 


 

Zima to wyjątkowo trudny okres dla schronisk, dlatego w naszej szkole ruszyła zbiórka darów dla zwierząt, mieszkających w schronisku Ciapkowo w Gdyni. 

Akcja trwa od 1 listopada do 6 grudnia! 

ZBIERAMY: karmy suche dla psów i kotów, koce, ręczniki, posłanka dla zwierząt, smycze, obroże, zabawki, ręczniki, prześcieradła, stare polary i inne rzeczy, którymi można ogrzać zwierzęta w chłodne zimowe dni. 

Dary można przynosić codziennie do 6 grudnia 2021r. 

 


7. EDYCJA AKCJI NIE JEST KOLOROWO 

Projekt Nie jest kolorowo, to akcja charytatywna, którą organizujemy od 2015 roku. Przeprowadzana jest głównie na terenie placówek szkolnych województwa pomorskiego. Dotychczas w projekcie udział wzięło ponad 200 szkół oraz innych ośrodków edukacyjnych w Polsce. Dzięki ich wsparciu mogliśmy osobiście przekazać zeszyty, kredki, tornistry i inne potrzebne pomoce naukowe tysiącom młodych Polaków na Kresach. Osobiście odwiedzaliśmy szkoły i przedszkola, do których trafiła pomoc, aby lepiej poznać uczniów oraz nauczycieli, ich potrzeby, a także żeby z bliska przyjrzeć się ich ciężkiej pracy na rzecz codziennego podtrzymywania polskości. 

Przedmiotem zbiórek są nowe przybory szkolne – pióra, długopisy, kredki, plastelina, farbki, zeszyty, bloki rysunkowe, plecaki oraz wszystkie inne materiały, które są niezbędne do nauki i rozwoju uczniów. 
Ponadto w 2021 roku zbieramy także chemię gospodarczą (mydła w płynie, środki do mycia podłóg, okien, naczyń, WC itp.), z której niedoborem boryka się wiele szkół na Kresach. 
Po posortowaniu i spakowaniu zebrane przedmioty zostaną przekazane polskim placówkom edukacyjnym na Kresach. 

W ciągu poprzednich lat zbieraliśmy doświadczenie oraz nawiązywaliśmy ścisłe kontakty ze szkołami, przedszkolami, szkółkami działającymi na Białorusi, Litwie, Ukrainie i Łotwie. Posiadamy odpowiednie doświadczenie i znajomość środowiska. Pragniemy, by akcja „Nie jest kolorowo” nie była tylko zbiórką przyborów szkolnych, a rozwijała się jako projekt mający na celu, oprócz pomocy czysto materialnej, inicjowanie działania budującego i podtrzymującego polskość na Wschodzie wśród najmłodszego pokolenia. 

Ponadto, tak jak w zeszłym roku uruchomiliśmy zbiórkę środków finansowych na stronie zrzutka.pl 

Jeśli chcesz, aby Twoja szkoła znalazła się na liście koordynatorów tegorocznej edycji akcji napisz do nas: poczta@traugutt.org wysyłając skan deklaracji współpracy, którą znajdziesz w zakładce.

Termin zbiórki został wydłużony do 30  listopada 2021 r. 

 

 

 

Zegar

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Sierpień 2022
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Imieniny

NARODOWY PROGRAM ROZWOJU CZYTELNICTWA 2.0

LEPSZA SZKOŁA

Nie jest kolorowo

ZACZYTANI