Wycieczka do 49 Bazy Lotniczej w Pruszczu Gdańskim

Utworzono dnia 31.10.2019

We wtorek 29 października klasy 3,4 i 5 odwiedziły 49 Bazę Lotniczą w Pruszczu Gdańskim. Zwiedzanie jednostki rozpoczęliśmy od Sali Tradycji, w której uczniowie dowiedzieli się trochę o historii jednostki. W tym miejscu obejrzeliśmy dawne i obecne stroje lotników, medale i odznaczenia oraz wpisaliśmy się do księgi pamiątkowej.

Kolejnym punktem wycieczki była wojskowa straż pożarna. Dzieci z wielkim entuzjazmem oglądały wojskowy wóz strażacki, który różni się wyglądem i wielkością od standardowego wozu. Strażacy pokazali cały swój sprzęt oraz opowiedzieli o pracy, którą wykonują każdego dnia.

Po odwiedzinach u strażaków poszliśmy do hangaru, w którym technicy dokonywali przeglądu 2 śmigłowców MI-2 i MI-24. Dzieci były zachwycone możliwością zobaczenia z bliska tych maszyn wojskowych. Dzięki uprzejmości techników każdy z uczniów mógł wejść do śmigłowca i usiąść za sterami. Kilku entuzjastów lotnictwa wcale nie chciało opuszczać pokładu śmigłowca.

Na koniec żołnierze przygotowali dla nas niespodziankę. Na teren jednostki zaproszono panią sokolnik, która pokazała ptaki pracujące na jednostce. Zademonstrowała trening jastrzębi i opowiedziała o tym dlaczego obecność drapieżnych ptaków jest bardzo ważna na lotnisku.

Kolejnym etapem naszej wycieczki była wizyta w muzeum Zygmunta Bukowskiego. Dzieci miały możliwość zapoznać się z jego twórczością. Na koniec zapaliliśmy znicz na grobie naszego patrona.

Milena Kopycka

WYCIECZKA DO 49 BAZY LOTNICZEJ W PRUSZCZU GDAŃSKIM