UROCZYSTOŚĆ PASOWANIA NA UCZNIA

Utworzono dnia 08.10.2023

„ Będę starał się być dobrym i uczciwym.

Będę strzegł honoru i dobrego imienia naszej szkoły.

Będę szanował swoich nauczycieli, rodziców i kolegów.

Będę uczył się tego, co mądre i piękne.

Będę kochał i szanował moją Ojczyznę  - Polskę.”

6 października 2023 roku w naszej szkole odbyła się uroczystość Pasowania na Ucznia Szkoły Podstawowej im. Zygmunta Bukowskiego. Na początku p. Dyrektor powitała gości: Wójta Gminy p. Błażeja Konkola, Radnego  Gminy p. Romana Olszewskiego, rodziców, uczniów a największymi brawami oczywiście dzieci z klasy pierwszej.

Pierwszoklasiści rozpoczęli uroczystość polonezem, następnie pięknie recytowali wiersze o szkole i nauce. Z zaangażowaniem tańczyli oraz śpiewali piosenki. Pani Dyrektor podsumowała, że dzieci wspaniale zdały swój pierwszy egzamin.

Następnie było ślubowanie, w którym pierwszoklasiści obiecali być dobrymi uczniami naszej szkoły, szanować swoją rodzinę i ojczyznę.

W końcu nadeszła najbardziej oczekiwana chwila podczas której p. Dyrektor z p. Wójtem wielkim ołówkiem pasowali każdego pierwszaka na ucznia Szkoły Podstawowej im. Zygmunta Bukowskiego w Czerniewie.

Nowo powołanym uczniom pan Wójt i pani Dyrektor złożyli serdeczne życzenia i gratulacje. Wielką niespodzianką był prezent dla klasy w postaci bonu pieniężnego od pana Wójta Błażeja Konkola.

Przewodnicząca Samorządu Szkolnego oraz delegacja z klasy trzeciej  powitali pierwszaków w gronie uczniów i wręczyli szkolne przybory i słodycze.

Na zakończenie uroczystości rodzice obdarowali swoje pociechy kolorowymi rożkami i zaprosili na wspaniały, słodki poczęstunek.

Małgorzata Brembor

PASOWANIE NA UCZNIA