PODSUMOWANIE WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO I FOTOGRAFICZNEGO "11 LISTOPADA - NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI".

Utworzono dnia 15.11.2022

15 listopada 2022 r. Antonina Marocka z kl.I oraz Franek Bednarowski z kl.0 (w zastępstwie za brata Filipa z kl.VIII) udali się wraz ze swoimi rodzicami do Powiatowego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Pucku, gdzie odbyło się podsumowanie Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego i Fotograficznego pt. "11 LISTOPADA - NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI".
Uroczysta Gala rozpoczęła się od wprowadzenia pocztów sztandarowych PCKZiU w Pucku oraz Pomorskiego LZS i wspólnego odśpiewania hymnu państwowego. Następnie wszystkich przybyłych powitał Pan Jan Trofimowicz -pomysłodawca i koordynator konkursu. W gronie Gości Honorowych znaleźli się min.: Wicemarszałek Województwa Pomorskiego – Pan Józef Sarnowski, Wicewojewoda Pomorski Pan Aleksander Jankowski, Wicestarosta Pucki Pan Tomasz Herrmann, Dyrektor Wydziału Katechetycznego Archidiecezji Gdańskiej ks. Krystian Wilczyński, Naczelnik Wydziału Edukacji w Starostwie Powiatowym w Pucku Pani Iwona Domachowska Następnie uczniowie – mechanicy z PCKZiU-  zaprezentowali program słowno-muzyczny i zachęcili przybyłych do wspólnego śpiewu pieśni patriotycznych. Po tak przepięknej uczcie duchowej zostały wręczone puchary, medale i dyplomy laureatom konkursu w dwóch kategoriach – plastycznej i fotograficznej.

Konkurs plastyczny polegał na wykonaniu projektu okolicznościowej pocztówki na temat "Znani i nieznani bohaterowie walk o niepodległość Polski (1918-1922)". Aby wziąć udział w konkursie fotograficznym należało wykonać zdjęcia o tematyce "Miejsca pamięci związane z Odrodzeniem Państwa Polskiego na Pomorzu Gdańskim z lat 1918-1922".
Miło nam poinformować, że w konkursie plastycznym uczeń naszej szkoły z klasy VIII - Filip Bednarowski zdobył I miejsce. Natomiast w konkursie fotograficznym osiągnęliśmy sukces w postaci  dwóch II miejsc: w kategorii klas I-III Antoniny Marockiej z kl. I oraz w kategorii klas VII-VIII Juliana Filochowskiego z klasy VIII.
Warto dodać, że Antosia z kalsy I wykonała fotografię w Mierzeszynie, czyli w miejscowości z terenu naszej gminy, która przedstawia piękny napis NIEPODLEGŁOŚĆ.

Serdecznie gratulujemy reprezentantom naszej szkoły!

Elżbieta Jasiak

KONKURS WOJEWÓDZKI "11 LISTOPADA - NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI".

Utworzono dnia 15.11.2022, 21:54