OTWARCIE SALI GIMNASTYCZNEJ

Utworzono dnia 13.10.2023

Otwarcie nowej sali gimnastycznej w Szkole Podstawowej im. Zygmunta Bukowskiego w Czerniewie było wyjątkowym momentem dla całej społeczności szkolnej. To nowoczesne i przestronne miejsce zostało stworzone z myślą o rozwoju zdrowego stylu życia uczniów, propagowaniu aktywności fizycznej oraz rozwijaniu umiejętności sportowych. Cała uroczystość odbywała się pod hasłem „Marzenia się spełniają” i przepełniona była radością, szczęściem i chwilami pełnymi pozytywnych emocji.

Ceremonię przed wejściem do nowego obiektu rozpoczął hejnał gminy Trąbki Wielkie, po czym zaproszeni goście dokonali uroczystego przecięcia długiej czerwonej wstęgi, którą trzymali uczniowie naszej szkoły. Wśród znamienitych gości dokonujących tego symbolicznego gestu oprócz Wójta Gminy Trąbki Wielkie Pana Błażeja Konkola była najmłodsza uczennica Ula Ogórek, przedstawicielka seniorów Pani Gertruda Ludwikowska oraz Posłowie na Sejm RP Magdalena Sroka i Kazimierz Smoliński, a także starszy wizytator Kuratorium Oświaty w Gdańsku Pani Aleksandra Jachnik, pełnomocnik Wojewody ds. Równego Traktowania Pan Ireneusz Szweda, Pan Władysław Ornowski, Radna Powiatu Gdańskiego Pani Dorota Bąk, Przewodniczący Rady Gminy Trąbki Wielkie Pan Zbigniew Leszczyński, wykonawca inwestycji Pan Lech Labudda, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Czerniewie Pani Wiesława Niedzielska. Po uroczystym przecięciu wstęgi obiekt poświęcił ks. Bolesław Antoniów, po czym Pan Wójt przedstawił kronikę budowy sali gimnastycznej i wręczył symboliczny klucz Pani Dyrektor Szkoły. Następnym punktem uroczystości były krótkie przemowy wszystkich gości oraz przekazanie prezentów w postaci sprzętu sportowego, a także wręczenie na ręce Sołtysa Czerniewa Agnieszki Rogalskiej wyposażenia do świetlicy wiejskiej. Kolejną częścią spotkania był występ artystyczny przygotowany przez wspaniałych i wysportowanych uczniów naszej szkoły. Pokaz ten zabrał nas w podróż przez różne części naszego globu, poruszając wiele aspektów sportowych. Część artystyczną rozpoczął prowadzący, uczeń klasy V Jan Morawski, po czym na salę weszli najmłodsi uczestnicy pokazu dzieci z klasy I i II prezentując taniec z kołami olimpijskimi i flagami naszego kraju. Drugim punktem programu artystycznego był taniec uczennic z klasy IV do rytmów muzyki z Dominikany. Po tym wspaniałym tańcu przyszedł czas na uczennice z klasy V, które zaprezentowały taniec nowoczesny rodem ze Stanów Zjednoczonych. Po nowoczesnych rytmach odwiedziliśmy Brazylię, dzięki pokazowi uczniów z klasy VII. W kraju tym  narodową sztuką walki jest Capoeira, pełna rytmiki, akrobatyki i płynności ruchów. Po tak egzotycznym kraju powróciliśmy do Czerniewa, gdzie uczniowie klasy VI przygotowali wspaniały układ z piłkami prezentując swoje umiejętności sportowe. Cała część artystyczna była godna otwarcia Igrzysk Olimpijskich i bardzo podobała się przybyłym gościom.

Sala gimnastyczna ma wymiary 12x24m, Do dyspozycji są również, szatnie, łazienki, prysznice i pomieszczenia socjalne. Zagospodarowane zostało również otoczenie szkoły, powstała droga dojazdowa, chodnik i parking. Cała inwestycja kosztowała 6,5 mln zł. Gmina Trąbki Wielkie pozyskała na ten cel prawie 5mln zł z Rządowego Funduszu „Polski Ład”.

Bogdan Janiak

OTWARCIE SALI GIMNASTYCZNEJ