KOLOROWY TYDZIEŃ-DZIEŃ NA ZIELONO

Utworzono dnia 12.03.2024

Drugi dzień z kolorowego tygodnia-dzień na zielono.

Kolor zielnony symbolizuje naturę, równowagę, relaks, spokój.

Psychologia koloru zielonego

"Zielony to kolor natury. Nasz mózg odbiera go jako barwę uspokajającą, sprzyjającą rozluźnieniu. Wszak obcowanie z naturą uspokaja ludzi, a zieleń występuje w naturze nadzwyczaj często. Dzięki temu skojarzeniu symbolizuje harmonię i nadzieję. Może być interpretowana jako szeroko rozumiany symbol szczęścia. Ze względu na powiązanie z naturą kolor zielony to także kolor zdrowia i witalności. Może symbolizować nawet płodność. Wiadomo też, że zieleń pobudza kreatywność i zwiększa koncentrację. Przebywanie w pokoju z zielonymi ścianami może sprzyjać szybszej nauce, obniża związany z nią stres. Kolor zielony to również kolor utożsamiany z dobrobytem, spełnieniem i prestiżem. Wynika to z faktu, że zielony kolor mają banknoty, potocznie nazywane nawet “zielonymi” lub “sałatą”. Dla większości ludzi pieniądze są synonimem sukcesu, więc zieleń przywołuje skojarzenia z nim związane."

/ źrodło:www.cyrekcreative.com/blog/kolor-zolty/

Elżbieta Jasiak, Justyna Jasińska