RECENZJA KSIĄŻKI

Utworzono dnia 04.02.2021

Tytuł: ,,Dziennik Cwaniaczka" (cały cykl)

Autor: Jeff Kinney

Recenzent: Radek Kulling , kl.VII a

Zacznę od tego,że cykl ,,Dziennik Cwaniaczka" przeczytałem kilka razy i za każdym razem był to mile spędzony czas z książką.

Jeff Kinney w swoich historyjkach wykreował nowy wzór bohatera, z którym dzieci mogą się utożsamiać. Nie jest on żadnym ideałem, ale jak mówi oryginalny tytuł dzienniczka - szkolnym mięczakiem, który próbuje odnaleźć się w nowej szkole.

Jego próby wpasowania się w nowe środowisko lub zaimponowania dzieciom (np. poprzez zostanie szkolnym skarbnikiem czy rysownikiem w szkolnej gazecie) są bardzo zabawne i obrazują trudy i znoje bycia gimnazjalistą.

Czyli okresu, który dla dzieciaków generalnie jest dosyć trudny i przez który trzeba po prostu jakoś przebrnąć.

,,Dziennik Cwaniaczka" to cykl składający się z 14 książek. Każda z nich opowiada różne historyjki z życia Grega Heffley i wszystkie są jednakowo zabawne.

,,Dziennik Cwaniaczka" jest po prostu cool. Warto sięgnąć po te książki.