PLANETARIUM ORAZ PIKNIK DLA KLAS 0-3 W NASZEJ SZKOLE

Utworzono dnia 05.07.2023

W dniu 22.06.2023 r.  klasy 0 – 3 wraz z wychowawcami, miały okazję spędzić miło czas, podczas pikniku zorganizowanego przez firmę SMARTLAB .

Pierwszym stanowiskiem była ogromna kula sferyczna tj Planetarium, do której dzieci mogły wejść, aby dzięki specjalnej aparaturze obejrzeć pokazy astronomiczne. Projekcja trwała ok 40 minut. Opowiadała o wielkości, budowie Wszechświata oraz przedstawiała opis najbardziej popularnych gwiazdozbiorów przybliżając jednocześnie tajemnice planet i galaktyk.

Drugie stanowisko to spotkanie z osobą odzwierciedlającą postać Mikołaja Kopernika- wielki astronom opowiedział dzieciom o swoim odkryciu -Teorii heliocentrycznej. Dzieci naśladowały własnym ciałem ruchy obrotowe Ziemi.  Była także możliwość fotografowania się z” postacią wielkiego odkrywcy”.

Trzecie stanowisko łączyło w sobie wiedzę i doznania empiryczne. Każde dziecko mogło sprawdzić, ile ważyłoby na różnych planetach. Okazało się, że na Jowiszu, Saturnie i Neptunie bylibyśmy najciężsi????natomiast najlżejsi na Marsie, Plutonie i Merkurym.

Ostatnia atrakcja to ogromne bańki mydlane, które pięknie pachniały i przypominały nam, że znów są wakacje.

To był dzień pełen atrakcji i radości, które na długo zapamiętamy.

Bardzo dziękujemy filmie SMARTLAB za staranne i profesjonalne przygotowanie.

Anna Jęda

PLANETARIUM