DZIEŃ PATRONA

Utworzono dnia 04.06.2017

1 czerwca 2017 roku naszej szkole obchodziliśmy Dzień Patrona. Dzień później uczciliśmy pamięć pana Zygmunta Bukowskiego podczas porannej mszy świętej.

Zygmunt Bukowski był prozaikiem, dramaturgiem, rzeźbiarzem, malarzem – człowiekiem wszechstronnie utalentowanym, na co dzień chętnie udzielającym się społecznie. Ale przede wszystkim był niezwykle utalentowanym poetą, wydał 10 tomików poezji.

Dominika Budych, uczennica klasy VI, przybliżyła nam twórczość patrona i  zaprezentowała dwa jego wiersze („Ojczyzna” i „List do śmierci”).

W tym roku każda z klas  miała możliwość poszerzenia swojej wiedzy na temat życia i twórczości Zygmunta Bukowskiego podczas wspólnego wykonywania Lapbooków. Efekty prac można było oglądać na wystawce. Lapbooki można było wziąć do klasy i wspólnie poczytać.

Dzień Patrona polegał też na indywidualnym zapoznaniu się z twórczością Zygmunta Bukowskiego. O godzinie 10.00 nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w czytaniu książek pt. „Jak nie czytam, jak czytam”. Uczniowie klas starszych (IV-VI) mieli okazję do samodzielnej interpretacji  wierszy Zygmunta Bukowskiego. Każdy z nich czytał wybrany utwór i tym samym mógł przenieść się do świata artysty.

Chcielibyśmy żeby wszyscy uczniowie z dumą wypowiadali imię naszej szkoły – Szkoła Podstawowa imienia Zygmunta Bukowskiego w Czerniewie, żeby  z dumą nosili tarczę z rzeźbą pod tytułem „Gracja” i żeby z dumą śpiewali hymn szkoły.

DZIEŃ PATRONA

Utworzono dnia 05.06.2017, 21:16