Nasza szkoła przyłączyła się do akcji „Zaczytani”

„Zaczytani” to organizacja, która działa na rzecz dzieci i ich podejścia do książek. Stworzyła już ponad 200 bibliotek w szpitalach, hospicjach i domach dziecka. Jej  projekty to: Wielka Zbiórka Książek, Zaczytane Ławki, Zaczytane Pokoje, Pokoje Terapeutyczne.

Zaczytani.org to setki osób działających po to by wspólnie inspirować i  wyczarowywać uśmiechy na twarzach dzieci.

Dzięki prowadzonym akcjom mali pacjenci mogą zapomnieć o chorobie. Poprzez działania własne, zaangażowanie wydawnictw oraz osób prywatnych chcemy stale dostarczać książki do placówek leczniczych i nie tylko, w całej Polsce.

Pragniemy by:

• Każde dziecko, które zostanie przyjęte na oddział dziecięcy otrzymało
    książkę, którą będzie mogło zabrać do domu
  • W jak największej ilości szpitali powstawały biblioteki z wartościowymi książkami
  • Biblioteczki powstały w miejscach, gdzie potrzebne są książki
  • Zachęcać do czytania polskiej literatury dzieci, przebywające poza granicami naszego kraju
  • Rozwijać wyobraźnie i zachęcać do czytelnictwa

STYCZEŃ 2017 -  akcja „Zaczytani” dobiegła końca -  uczniowie klasy V i VI zapakowali zbierane od października 2016 roku książki, które zostaną przekazane do hospicjum lub szpitala dziecięcego. Udało im się zebrać 166 różnych książeczek – dla młodszych i starszych dzieci...Cieszymy się bardzo, że możemy przekazać je dzieciom, które dzielnie walczą z różnymi chorobami....