PODSUMOWANIE XIX POWIATOWEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO POEZJI ZYGMUNTA BUKOWSKIEGO
24 maja 2018 roku w Szkole Podstawowej im. Zygmunta Bukowskiego w Czerniewie odbył się XIX Powiatowy Konkurs Recytatorski Poezji Zygmunta Bukowskiego. W konkursie udział wzięło 22 uczniów (18 z kategorii szkół podstawowych, 4 z kategorii szkół gimnazjalnych). Uczestnicy recytowali po dwa wiersze – jeden obowiązkowy, wskazany przez organizatorów:
- „Mała Ojczyzna” z tomiku pt. „W twórczym żniwie” – dla szkół podstawowych kl. IV-V,
- „Moje Kociewie” z tomiku „Ślad istnienia” – dla szkół podstawowych kl. VI-VII
- „Czyżbym mógł?” z tomiku pt. „Ślad istnienia” – dla szkół gimnazjalnych;
drugi dowolny wybrany z dostępnych w bibliotekach tomików poezji Zygmunta Bukowskiego.
Przy ocenie recytacji komisja brała pod uwagę: płynność, dostosowanie tempa do treści, barwę głosu, intonację oraz ogólne wrażenie artystyczne.
W skład komisji konkursowej weszły Panie:
- Elżbieta Gralak – emerytowana nauczycielka języka polskiego (przewodnicząca),
- Joanna Mytkowska – przedstawiciel Starostwa Powiatowego w Pruszczu Gdańskim,
- Anna Krawycińska - zastępca dyrektora Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Pruszczu Gdańskim.
Organizatorem konkursu byli:
- Starostwo Powiatowe w Pruszczu Gdańskim,
- Urząd Gminy w Trąbkach Wielkich,
- Szkoła Podstawowa im. Zygmunta Bukowskiego w Czerniewie.
Nagrody zostały ufundowane przez Starostę Powiatu Gdańskiego Pana Stefana Skoniecznego, Wójta Gminy Trąbki Wielkie Pana Błażeja Konkola.
Osoby nagrodzone:
1. kategoria - szkoły podstawowe klasy IV-V:
I miejsce – Paula Gostomska – Szkoła Podstawowa im. Kunegundy Pawłowskiej w Trąbkach Wielkich,
II miejsce – Katarzyna Wojciechowska – Szkoła Podstawowa im. Unii Europejskiej w Przywidzu,
III miejsce – Julia Skrzypkowska – Szkoła Podstawowa im. Jerzego Popiełuszki w Pomlewie;
2. kategoria - szkoły podstawowe klasy VI-VII:
I miejsce – Marta Gora – Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Pruszczu Gdańskim,
II miejsce – Dominika Budych – Szkoła Podstawowa im. Zygmunta Bukowskiego w Czerniewie,
III miejsce – Julia Miernik – Szkoła Podstawowa im. Marii Kownackiej w Kłodawie;
3. kategoria - szkoły gimnazjalne:
I miejsce – Justyna Nowaczyńska – Szkoła Podstawowa im. Kunegundy Pawłowskiej w Trąbkach Wielkich,
II miejsce - Katarzyna Frankowska – Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Pruszczu Gdańskim.
Po wręczeniu nagród, dyplomów i podziękowań wszyscy uczestnicy konkursu, Jury, goście zostali przez organizatorów zaproszeni do udziału w kolejnej dwudziestej edycji konkursu.
Serdecznie gratulujemy tegorocznym zwycięzcom.
Organizatorzy