PODSUMOWANIE XIX POWIATOWEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO POEZJI ZYGMUNTA BUKOWSKIEGO

Utworzono dnia 29.05.2018

24 maja 2018 roku w Szkole Podstawowej im. Zygmunta Bukowskiego w Czerniewie odbył się XIX Powiatowy Konkurs Recytatorski Poezji Zygmunta Bukowskiego. W konkursie udział wzięło 22 uczniów (18 z kategorii szkół podstawowych, 4 z kategorii szkół gimnazjalnych). Uczestnicy recytowali po dwa wiersze – jeden obowiązkowy, wskazany przez organizatorów:

• „Mała Ojczyzna” z tomiku pt. „W twórczym żniwie” – dla szkół podstawowych kl. IV-V,
  •  „Moje Kociewie” z tomiku „Ślad istnienia” – dla szkół podstawowych kl. VI-VII
  • „Czyżbym mógł?” z tomiku pt. „Ślad istnienia” – dla szkół gimnazjalnych;

drugi dowolny wybrany z dostępnych w bibliotekach tomików poezji Zygmunta Bukowskiego.

Przy ocenie recytacji komisja brała pod uwagę: płynność, dostosowanie tempa do treści, barwę głosu, intonację oraz ogólne wrażenie artystyczne.

W skład komisji konkursowej weszły Panie:

• Elżbieta Gralak – emerytowana nauczycielka języka polskiego (przewodnicząca),
  • Joanna Mytkowska  – przedstawiciel Starostwa Powiatowego  w Pruszczu Gdańskim,
  • Anna Krawycińska  - zastępca dyrektora  Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Pruszczu Gdańskim.

Organizatorem konkursu byli:

• Starostwo Powiatowe w Pruszczu Gdańskim,
  • Urząd Gminy w Trąbkach Wielkich,
  • Szkoła Podstawowa im. Zygmunta Bukowskiego w Czerniewie.

Nagrody zostały ufundowane przez Starostę Powiatu Gdańskiego Pana Stefana Skoniecznego, Wójta Gminy Trąbki Wielkie Pana Błażeja Konkola.

Osoby nagrodzone:

1. kategoria - szkoły podstawowe klasy IV-V:

I miejscePaula Gostomska – Szkoła Podstawowa im. Kunegundy Pawłowskiej w Trąbkach Wielkich,

II miejsceKatarzyna Wojciechowska – Szkoła Podstawowa im. Unii Europejskiej w Przywidzu,

III miejsceJulia Skrzypkowska – Szkoła Podstawowa im. Jerzego Popiełuszki w Pomlewie;

2. kategoria - szkoły podstawowe klasy VI-VII:

I miejsceMarta Gora – Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Pruszczu Gdańskim,

II miejsceDominika Budych – Szkoła Podstawowa im. Zygmunta Bukowskiego w Czerniewie,

III miejsceJulia Miernik – Szkoła Podstawowa im. Marii Kownackiej   w Kłodawie;

3.  kategoria - szkoły gimnazjalne:

I miejsceJustyna Nowaczyńska – Szkoła Podstawowa im. Kunegundy Pawłowskiej w Trąbkach Wielkich,

II miejsce - Katarzyna Frankowska  – Zespół Szkół Ogólnokształcących   nr 1 w Pruszczu Gdańskim.

Po wręczeniu nagród, dyplomów i podziękowań wszyscy uczestnicy konkursu, Jury,  goście zostali przez organizatorów zaproszeni do udziału  w kolejnej dwudziestej edycji konkursu.

Serdecznie gratulujemy tegorocznym zwycięzcom.