Wycieczka do Gdyni klas II i III

Utworzono dnia 01.07.2019

We wtorek 18 czerwca 2019 roku uczniowie z klas II i III pojechali wraz ze swoimi wychowawczyniami p. Ewą Armatowską i p. Alicją Neuműller na wycieczkę do Gdyni.  Zaprosiła nas tam zaprzyjaźniona Szkoła Podstawowa Nr 12 z Gdyni.

Tego dnia pogoda zapowiadała się wyśmienicie. Od rana było bardzo słonecznie i ani jednej chmurki na niebie. Program wycieczki był dla nas wielką niespodzianką. Pierwszym punktem programu były zajęcia na szkolnym basenie. Podczas zabaw w głębokiej wodzie ratownicy czuwali nad bezpieczeństwem naszych uczniów. Potem czekał na nas słodki poczęstunek w jadalni szkolnej. Dzieci dostały również kolorowe drobiazgi i gadżety. Pani dyrektor serdecznie nas przywitała i życzyła dzieciom miłego pobytu w nadmorskim mieście. Następną atrakcją była gra w kręgielni U7. Później weszliśmy schodami na przeszkloną wieżę Info Boxu  i z tarasu widokowego podziwialiśmy panoramę miasta portowego oraz Skwer Kościuszki, który wdziera się w morze. Zobaczyliśmy również olbrzymią makietę miasta, a także ekrany dotykowe. Następnie wjechaliśmy i zjechaliśmy wagonikiem na Kamienną Górę. Z góry mieliśmy wspaniały widok na piękne jachty w basenie jachtowym, piaszczystą plażę w środku miasta i krajobraz nadmorski. W eleganckiej restauracji czekała na każdego pyszna pizza, którą ze smakiem zjedliśmy. Po skonsumowaniu posiłku udaliśmy się w kierunku plaży na deser w postaci lodów dla ochłody. Wielką atrakcją była zabawa na placu zabaw na plaży. Na Skwerze Kościuszki przy basenie jachtowym kupiliśmy mnóstwo pamiątek. Przy fontannie odrobinę schłodziliśmy się  i trochę odpoczęliśmy. Oglądaliśmy  muzealny okręt wojenny ORP Błyskawicę, żaglowiec Dar Pomorza i statek stylizowany na piracką fregatę Dragon.

Uczniowie doskonale spędzili czas poza szkołą. We wspaniałych humorach wrócili do domów, ponieważ wszystko co dobre, szybko się kończy.

Bardzo dziękujemy wszystkim, dzięki którym fantastycznie spędziliśmy cały dzień pełen atrakcji w Gdyni.

Alicja Neuműller

WYCIECZKA DO GDYNI