WSZYSCY SIĘ DOKSZTAŁCAMY (UCZNIOWIE, NAUCZYCIELE, RODZICE)

Utworzono dnia 23.05.2019

We wtorek 21.05.2019r. naszą szkołę odwiedził dr Marcin Szulc z  Zakładu Psychologii Osobowości i  Psychologii Sądowej Instytutu Psychologii Uniwersytetu Gdańskiego.

Najpierw nasz gość spotkał się z uczniami klas najstarszych (V-VIII) i rozmawiał z nimi o ryzykownym używaniu elektronicznych środków przekazu, czyli o tym w jaki sposób uniknąć poważnych kłopotów. Pan doktor wspomniał także o tym, jak uczniowie powinni się zachować w sytuacji nadzwyczajnej, o poszanowania drugiego człowieka, a także o czynnikach warunkujących bezpieczeństwo.

Następnie dr Marcin Szulc poprowadził radę szkoleniową dla nauczycieli na temat konsekwencji zdrowotnego używania nowych narkotyków. Poruszył również zagadnienie dotyczące bezpieczeństwa w szkole (w jaki sposób zapewnić bezpieczeństwo uczniom, jak zachować się w sytuacjach kryzysowych i nadzwyczajnych).

Na zakończenie swojej wizyty w naszej szkole Pan doktor porozmawiał z rodzicami. Temat był niezwykle interesujący: „Ogólna instrukcja obsługi małolata, czyli jak być rodzicem nastolatka i nie zwariować”.

Joanna Bartkowiak-Zwarra