Rozważania DROGI KRZYŻOWEJ

Utworzono dnia 25.03.2021

Przed nami WIELKANOC,  jest to święto upamiętniające śmierć krzyżową i Zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa. Jest  najstarszym i najważniejszym ze wszystkich świąt chrześcijańskich. Wielkanoc jest poprzedzona 40- dniowym Wielkim Postem, którego ostatni tydzień nazywa się Wielkim Tygodniem. Okres ten to czas wspominania najważniejszych dla wiary chrześcijańskiej wydarzeń.  Aby wprowadzić nas w atmosferę WIELKIEGO TYGODNIA uczniowie naszej szkoły przygotowali prezentację multimedialną z rozważaniami drogi krzyżowej.

Zapraszam gorąco do obejrzenia słowami KS. JANA TWARDOWSKIEGO

Nasza droga
Teraz czas na naszą Drogę Krzyżową.
Nas też czasem niesłusznie posądzą.
Nas też dotknie cierpienie i będziemy przewracali się może więcej niż trzy razy.
Nieoczekiwany przyjaciel okaże nam pomoc.
Kobieta uśmiechnie się do nas w naszym cierpieniu.
Obnażą nas, pokażą wszystkim nasze wady; czas obedrze nas ze wszystkich uroków.
Będziemy umierali w zupełnej samotności, tylko z Matką Boską i z Ewangelią, jak ze świętym Janem.
Zostanie tylko to, co w naszym życiu było miłością do Boga i do ludzi. Tego żaden grób nie zamknie, żaden kamień nie przywali.

Zapraszamy do obejrzenia prezentacji multimedialnej.