POWIATOWY KONKURS RECYTATORSKI POEZJI ZYGMUNTA BUKOWSKIEGO

Utworzono dnia 06.06.2023

W piątek, 2 czerwca 2023 r., w naszej szkole, odbył się XXII Powiatowy Konkurs Recytatorski Poezji Zygmunta Bukowskiego. Przyjechali do nas uczniowie z siedmiu szkół podstawowych powiatu gdańskiego (Przywidz, Trąbki Wielkie, Kłodawa, Łęgowo, Pomlewo, Koźliny, Mierzeszyn). Gościliśmy także Starostę Powiatu Gdańskiego, Panią Marzenę Biernacką i Wójta Gminy Trąbki Wielkie Pana Błażeja Konkola.

Konkurs odbył się w dwóch kategoriach wiekowych: klasy IV-VI i klasy VII-VIII.

Uczniowie mieli za zadanie przygotować interpretację dwóch wierszy Zygmunta Bukowskiego (jeden, obowiązkowy był wskazany przez organizatorów). Komisja konkursowa w składzie: Anna Krawycińska - przewodnicząca (Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Pruszczu Gdańskim), Małgorzata Kaczorowska (Starostwo Powiatowe w Pruszczu Gdańskim), Anna Chmielewska (Gminna Biblioteka Publiczna w Trąbkach Wielkich), Elżbieta Gralak (była dyrektor Szkoły Podstawowej im. Kunegundy Pawłowskiej w Trąbkach Wielkich ) oceniała dobór repertuaru, interpretację wybranych utworów oraz ogólne wrażenie artystyczne.

Jury obradowało długo i burzliwie. W tym czasie uczestnicy konkursu oraz ich opiekunowie i goście udali się na słodki poczęstunek. Na zakończenie przewodnicząca komisji odczytała werdykt:

kategoria klas IV-VI:

I miejsce – Lena Masternak (Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Grudnia ‘70 w Łęgowie),

II miejsce – Wiktoria Nowakowska (Szkoła Podstawowa im. Kunegundy Pawłowskiej w Trąbkach Wielkich),

III miejsce – Lilianna Krupińska (Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Sobowidzu);

kategoria klas VII-VIII: I miejsce – Nina Dzięcioł - Walaszczyk (Szkoła Podstawowa im. Unii Europejskiej w Przywidzu),

II miejsce – Lena Wojcieszkiewicz (Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Grudnia ‘70 w Łęgowie),

III miejsce – Lena Włodarska (Szkoła Podstawowa im. Marii Kownackiej w Kłodawie).