PODSUMOWANIE XX POWIATOWEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO POEZJI ZYGMUNTA BUKOWSKIEGO

Utworzono dnia 03.06.2019

24 maja 2019 roku w naszej szkole odbył się XX Powiatowy Konkurs Recytatorski Poezji Zygmunta Bukowskiego. W konkursie udział wzięło 19 uczniów. Uczestnicy recytowali  po dwa wiersze – jeden obowiązkowy, wskazany przez organizatorów („Wiosna” z tomiku  „W twórczym żniwie” – dla klas IV-V, „Zburzone mrowisko” z tomiku „Słowa służebne” – dla klas  VI-VII oraz „Pożegnanie przyrody” z tomiku „Ślad istnienia” – dla klas VIII i III gimnazjum) i drugi dowolny wybrany z dostępnych w bibliotekach tomików poezji Zygmunta Bukowskiego.

W skład komisji konkursowej weszły Panie:

• Elżbieta Gralak – emerytowana nauczycielka języka polskiego (przewodnicząca),
  • Małgorzata Kaczorowska – przedstawiciel Starostwa Powiatowego w Pruszczu Gdańskim,
  • Anna Krawycińska – zastępca dyrektora Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Pruszczu Gdańskim,
  • Anna Chmielewska – kustosz Gminnej Biblioteki w Trąbkach Wielkich.

Przy ocenie recytacji komisja brała pod uwagę: płynność, dostosowanie tempa do treści, barwę głosu, intonację oraz ogólne wrażenie artystyczne.

Organizatorem konkursu byli:

• Starostwo Powiatowe w Pruszczu Gdańskim,
  • Urząd Gminy w Trąbkach Wielkich,
  • Szkoła Podstawowa im. Zygmunta Bukowskiego w Czerniewie.

Nagrody zostały ufundowane przez Starostę Powiatu Gdańskiego Pana Stefana Skoniecznego oraz Wójta Gminy Trąbki Wielkie Pana Błażeja Konkola.

W kategorii klas IV-V pierwsze miejsce zajął Antoni Salomon ze Szkoły Podstawowej im. Ks. Jana Pawła Aeltermanna w Mierzeszynie, drugie miejsce  reprezentantka Szkoły Podstawowej im. Zygmunta Bukowskiego w Czerniewie, a trzecie miejsce Wiktoria Lelek ze Szkoły Podstawowej im. Unii Europejskiej w Przywidzu.

Klasy starsze, czyli VI-VII, reprezentowało 5 uczniów. Wiktoria Czyż ze Szkoły Podstawowej im. Zygmunta Bukowskiego w Czerniewie otrzymała pierwsze miejsce, drugie Aleksandra Stosio ze Szkoły Podstawowej  im. Kunegundy Pawłowskiej w Trąbkach Wielkich, a trzecie Klaudia Kowalska ze Szkoły Podstawowej im. Marii Kownackiej w Kłodawie.

Ostatnią kategorię wiekową reprezentowali uczniowie klas VIII i III gimnazjum. Zwyciężyła Agnieszka Płocke ze Szkoły Podstawowej im. Kunegundy Pawłowskiej w Trąbkach Wielkich. Drugie miejsce zajęła Julia Miernik ze Szkoły Podstawowej im. Marii Kownackiej w Kłodawie, a trzecie Julia Połom ze Szkoły Podstawowej im. Ks. Jana Pawła Aeltermanna w Mierzeszynie.

Po wręczeniu nagród, dyplomów i podziękowań dla nauczycieli wszyscy uczestnicy konkursu, Jury, zaproszeni goście oraz organizatorzy ustawili    się do wspólnego, pamiątkowego zdjęcia.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom tegorocznej edycji konkursu  i gorąco zapraszamy do zmagań w przyszłym roku.

POWIATOWY KONKURS POEZJI ZYGMUNTA BUKOWSKIEGO

Utworzono dnia 09.06.2019, 21:23