PODSUMOWANIE KONKURSÓW CZYTELNICZYCH

Utworzono dnia 05.07.2022

Wielki Maraton Czytelniczy

Uczniowie naszej szkoły po raz kolejny uczestniczyli w Ogólnopolskim Konkursie Czytelniczym pt. “Wielki Maraton Czytelniczy”. Potyczki trwały od października do maja. Każdy uczestnik musiał wykazać się znajomością przeczytanych każdej z siedmiu książek odpowiadając na pytania testowe koordynatorów konkursu. Zgromadzone punkty wyłoniły zwycięzców maratonu. Laureatów i osoby wyróżnione ogłoszono w czerwcu. Najlepszy wynik w szkole zdobyła Weronika Krakała z kl. VII. Uczniowie wyróżnieni przez komisję Ogólnopolskiego konkursu to |Natalia Kaczmarek z kl. VIII b i Robert Piernicki z kl. V. Pierwszy raz do konkursu przystąpiły uczennice klas młodszych Anna Krakała z kl. III i Magdalena Kuklinska z kl. II.

Powiatowy Konkurs “Z książką na Ty”

W tym roku nasza szkoła po raz kolejny brała udział w Powiatowym Konkursie organizowanym przez Pedagogiczną Bibliotekę w Pruszczu Gdańskim i Szkołę Podstawową w Kłodawie. Konkurs trwał od początku września do końca maja. Składał się z trzech etapów. Etap pierwszy polegał na rozwiązaniu pisemnego testu wiedzy z wybranych lektur. Test pisali reprezentanci swoich szkół z klas od II do VIII. Nasi reprezentanci bardzo się starali, ale niestety nie zajęli żadnego miejsca. Testy nie były łatwe. Każdy z nich zawierał pytania sprawdzające ogólną znajomość treści lektury. Były też pytania o charakterystykę poszczególnych bohaterów książek, o chronologię wydarzeń, o opis miejsc akcji. Uczniowie musieli odpowiedzieć na pytania otwarte, gdzie ważna była poprawność merytoryczna i językowa. Na końcu testu na każdego uczestnika czekało rozwiązanie krzyżówki, najeżonej pytaniami szczegółowymi. Drugi etap to “Konkurs Pięknego Czytania” uczniowie z naszej szkoły zmierzyli się z wylosowanym fragmentem książki, który trzeba było pięknie przeczytać. Pierwsze miejsce zajęła Magdalena Podolska z kl. VII, reszcie naszym uczestnikom gratulujemy uczestnictwa i rywalizacji. Trzeci etap to “Najlepiej czytająca szkoła” chociaż nasi uczniowie dużo czytają książek to nie udało nam się pokonać większych szkół. Wszystkim gratuluję udziału i wytrwałości.

Wiosenne konkursy plastyczne

Konkurs na wiosenną zakładkę do książki skierowany był do uczniów klas 0-III. Uczniowie mieli za zadanie podczas tygodnia bibliotek stworzyć własną zakładkę do książki. Pierwsze miejsce zajęła Julia Morawska kl. 0, drugie miejsce Marta Knut kl. 0, trzecie miejsce Karol Meger kl. I. Wyróżnienia otrzymali Dawid Hapoń kl. I, Mikołaj Góralczyk, kl. 0, Jan Morawski kl. III.

Konkurs na wiosenną okładkę do książki skierowany był do uczniów klas IV-VIII. Wszystkie prace były pomysłowe i dopracowane przez uczestników. Pierwsze miejsce zajęła Oliwia Jereczek kl. V, drugie miejsce Julita Olszewska kl. IV, trzecie miejsce Natalia Chojnacka kl. IV. Wyróżnienie otrzymały Michalina Baumgart kl. IV i Weronika Krakała kl. VII. Wszystkim gratulujemy.

Justyna Jasińska