KONSULTACJE DLA UCZNIÓW - WYTYCZNE DOTYCZĄCE PRZEBIEGU I ORGANIZACJI

Utworzono dnia 22.05.2020

Wytyczne dotyczące organizacji i przebiegu konsultacji

w Szkole Podstawowej im. Z. Bukowskiego w Czerniewie

( zgodnie z wytycznymi GIS, MZ i MEN)

Od  25 maja br. konsultacje dla uczniów klasy VIII szkoły podstawowej.

Od  czerwca br. konsultacje dla  uczniów klas IV- VIII.

1. Z zajęć w formie konsultacji w szkole mogą korzystać tylko uczniowie zdrowi, bez objawów choroby zakaźnej.

2. Uczniowie na konsultacje zgłaszają się do szkoły punktualnie według wcześniej ustalonego indywidualnego i grupowego harmonogramu konsultacji .

3. Jeżeli uczniowie oczekują na wejście do szkoły zachowują między sobą dystans 2m odstępu między sobą.

4. Uczniowie przychodzą na konsultacje z założoną maseczką zakrywającą usta i nos i założonymi rękawiczkami jednorazowymi.

5. Uczniowie przynoszą ze sobą wypełnione i podpisane przez rodzica/opiekuna prawnego oświadczenie

6. Drzwi do szkoły, szatni , klas będą otwarte ,żeby unikać dotykania klamek.

7. Uczniowie wchodzą do szkoły pojedynczo pod nadzorem pracownika obsługi,   który jest odpowiednio przygotowany (maseczka, przyłbica, rękawiczki jednorazowe).

8. Po wejściu do szkoły uczniowie dezynfekują ręce.

9. Pozostawiają w szatni zbędne rzeczy we wskazanym przez pracownika obsługi miejscu i udają się bezpośrednio do klasy gdzie odbywają się konsultacje.

10. Na konsultacje uczniowie zabierają potrzebne zeszyty, książki , własne przybory szkolne (według wcześniejszych wskazań i ustaleń nauczyciela).

11. W klasie na uczniów oczekuje nauczyciel odpowiednio przygotowany :   maseczka, przyłbica, rękawiczki jednorazowe.

12. Klasa będzie odpowiednio przygotowana : 1 ławka 1 uczeń z zachowaniem dystansu 1,5m między ławkami.

13. Uczniowie po wejściu do klasy zajmują miejsca i bezwzględnie przestrzegają zasad ustalonych i podawanych przez nauczyciela , w tym częste dezynfekowanie rąk przez wszystkich uczestników konsultacji.

14. Po upływie 45 minut sala musi być przewietrzona a blaty i podłogi zdezynfekowane.

15. Po zakończonych konsultacjach uczniowie wychodzą pojedynczo ,udają się do szatni po swoje rzeczy , wychodząc ze szkoły dezynfekują ręce i wracają bezpośrednio do domu .Uczniowie dojeżdżający pod nadzorem rodzica / opiekuna.

16. Uczniowie nie mogą się gromadzić przed szkołą.

17.  Wszyscy uczniowie, którzy zgłaszają się na konsultacje i w nich uczestniczą muszą bezwzględnie przestrzegać  powyższych zasad.

18. Koordynatorami  konsultacji w poszczególnych klasach są wychowawcy.

OŚWIADCZENIA RODZICÓW/OPIEKUNÓW PRAWNYCH

• Podczas przebywania w Szkole Podstawowej im. Zygmunta Bukowskiego w Czerniewie, pomimo zastosowania procedur i środków ochronnych, może dojść do zakażenia dziecka wirusem SARSCoV- 2 lub innym drobnoustrojem przenoszonym drogą kropelkową. Jako rodzic/prawny opiekun rozumiem to oraz w pełni akceptuję powyższe ryzyko zakażenia, ryzyko wszystkich powikłań COVID-19, w tym nieodwracalne uszkodzenie płuc oraz inne powikłania, a także możliwość przeniesienia zakażenia na inne osoby (w tym rodzina dziecka) oraz biorę pełną odpowiedzialność za podjętą decyzję związaną z wysłaniem mojego dziecka na konsultacje do Szkoły Podstawowej im. Zygmunta Bukowskiego w Czerniewie oraz z jego dowożeniem do szkoły (transport publiczny) Oświadczam, że podpis składam dobrowolnie.

………………….……………………….

(podpis rodzica/opiekuna prawnego)

• Oświadczam, że moje dziecko nie miało kontaktu z osobą zakażoną wirusem Covid-19 oraz nikt z członków najbliższej rodziny, otoczenia  nie  przebywa  i  nie  przebywał  na  kwarantannie  w  ostatnich  14  dniach,  nie przejawia widocznych oznak choroby (kaszel, katar, alergia, podwyższona temperatura).

…………………………………………….

(podpis rodzica/opiekuna prawnego)

• Zobowiązuję się do poinformowania dyrektora szkoły o wszelkich zmianach w sytuacji zdrowotnej odnośnie wirusa Covid-19 w moim najbliższym otoczeniu

…………………………………….……….

(podpis rodzica/opiekuna prawnego)

• Zobowiązuję się do przestrzegania obowiązujących w szkole procedur związanych z reżimem sanitarnym oraz natychmiastowego odebrania dziecka z  placówki  w razie  wystąpienia  jakichkolwiek  oznak  chorobowych w czasie pobytu w szkole.

(podpis rodzica/opiekuna prawnego)

• Wyrażam zgodę na pomiar temperatury ciała dziecka termometrem bezdotykowym codziennie przy wejściu do szkoły oraz w razie zaobserwowania u dziecka niepokojących objawów zdrowotnych, a także na rejestr wyniku pomiaru.

(podpis rodzica/opiekuna prawnego)

• Wyrażam zgodę na podjęcie wobec mojego dziecka postępowania i umieszczenie go w izolatce na wypadek podejrzenia zakażenia wirusem SARS-COV-2

……………………………………………..

(podpis osoby przyjmującej oświadczenie)