EGZAMIN ÓSMOKLASISTY-WAŻNE INFORMACJE

Utworzono dnia 02.06.2020

Egzamin odbędzie się w dniach:

16 czerwca (wtorek) godz. 9.00 - język polski

17 czerwca (środa) godz. 9.00 - matematyka

18 czerwca (czwartek) godz. 9.00 - język obcy

Informacje dla uczniów i rodziców dotyczące przebiegu egzaminu ósmoklasisty zgodne z wytycznymi GIS , PIS.

Uczniowie przyjeżdżają do szkoły o godz. 8.40 -podczas oczekiwania na egzamin i po jego zakończeniu nie gromadzą się i zachowują bezpieczną odległość 1,5 m. mają zakryte usta i nos.

Wejścia do sal egzaminacyjnych- 8.45.

Rozpoczęcie egzaminu -9.00.

• Na egzamin może przyjść wyłącznie uczeń zdrowy bez objawów chorobowych sugerujących chorobę zakaźną.
  • Rodzic/Prawny opiekun nie może wejść z dzieckiem na teren szkoły.
  • Zdający nie mogą wnosić na teren szkoły zbędnych rzeczy np:  książek, maskotek.
  • Każdy uczeń musi posiadac legitymację szkolną lub dowód osobisty

1. Na egzaminie każdy zdający korzysta z własnych przyborów linijka, długopis-  nie wolno wymieniać się przyborami.

2. Szkoła nie zapewnia wody pitnej. Na egzamin należy przynieść własną butelkę z niegazowaną wodą.

3. Na terenie szkoły nie ma możliwości zapewnienia posiłków.

4. Czekając na wejście do szkoły, zdający zachowują odpowiedni   odstęp (co najmniej 1,5 m)     oraz mają zakryte usta i nos.

5. Zakrywanie ust i nosa obowiązuje na terenie całej szkoły,  z wyjątkiem sal egzaminacyjnych po zajęciu miejsc przez zdających .

6. Zdający są zobowiązani zakrywać usta i nos do momentu zajęcia miejsca w sali egzaminacyjne.

Po zajęciu miejsca w sali egzaminacyjnej (w trakcie egzaminu) zdający ma obowiązek ponownie zakryć usta i nos  kiedy:

• podchodzi do niego nauczyciel, aby odpowiedzieć na zadane przez niego pytanie, lub zakodować arkusz egzaminacyjny,
  • kończy pracę z arkuszem egzaminacyjnym i wychodzi z sali egzaminacyjnej.

7. Zdający powinni przynieść ze sobą  podpisaną przeźroczystą torbę foliową na rzeczy osobiste   np. telefon komórkowy, wierzchnie okrycie. Rzeczy na czas egzaminu będą pozostawione w szatni .

Poniżej znajduje się link do wytycznych Ministra Edukacji Narodowej w związku z przeprowadzeniem egzaminu ósmoklasisty:

WYTYCZNE MEN