Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Szkoła Podstawowa im. Zygmunta Bukowskiego w Czerniewie

REALIZACJA INNOWACJI

 

 

 

Klasa III w ramach projektu „Technologie z klasą” wyruszyła w fascynującą przygodę z robotem Kodeuszem, który wylądował na planecie „Ład i Porządek„. Uczniowie otrzymali indeksy oraz karty pokładowe, dzięki którym będą mogli zapisywać informacje otrzymane od Kodeusza. Pierwszym zadaniem, które otrzymali było zaprogramowanie dnia dla Algorytmiksów czyli mieszkańców planety „Ład i Porządek”. Programowanie cieszyło się ogromnym zainteresowaniem. Uczniowie dowiedzieli się, jakich zwrotów używać podczas programowania żeby uzyskać zamierzony cel. Kolejne spotkanie z roztargnionym robotem już niedługo.

Milena Kopycka

 


Uczniowie klasy III trenują swoje umiejętności matematyczne w każdej wolnej chwili. W ramach cyklicznych lekcji z IPadem dzieci doskonaliły umiejętność mnożenia liczb oraz współpracy w grupach. Uczniowie szybko nauczyli się obsługi nowych aplikacji związanych z matematyką. Z niecierpliwością czekają na kolejne zajęcia, podczas których poznają robota Kodeusza i wyruszą wraz z nim do krainy kodowania.

            Milena Kopycka


GALERIA ZDJĘĆ


 

Uczniowie klasy III w ramach lekcji " Technologie z klasą ", zrealizowali temat " Czy strach jest nam potrzebny". Dzieci chętnie rozwiązywały zadania oraz pracowały w grupach. Wymyśliły wiele sposobów na radzenie sobie ze strachem. Podczas lekcji uczniowie mieli możliwość nakręcenia, krótkich zwiastunów filmowych o tym jak radzić sobie w trudnych sytuacjach. Dzieci wykazały się ogromną pomysłowością i kreatywnością w tworzeniu swoich filmów.

Milena Kopycka


GALERIA ZDJĘĆ

Zegar

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Luty 2020
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 1

Imieniny

OGÓLNOPOLSKA AKCJA EDUKACYJNA

LEPSZA SZKOŁA

PROJEKT EDUKACYJNY

Nie jest kolorowo

ZACZYTANI

 

sowa